Futbalová lopta Beau Jeu vytvorená pre Majstrovská Európy vo Francúzsku

futbalova-lopta-euro16-omb

Európska futbalová šou vo Francúzku je už na dohľad. Radosť z futbalu pre nás fanúšikov umocnila i samotná účasť slovenských futbalistov na ME – poctivo vybojovaná v kvalifikácii na EURO 2016.

Okrem nášho tímu, bude v krajine Galtského kohúta pútať dnennodennú pozornosť i futbalová lopta s menom „Beau Jeu“ (v preklade „krásna hra“) , ktoré dostala do vienka od svojej mamy  Adidas.

Futbalovú lopta „Beau Jeu“ (pod oficiálnym označením EURO16 OMB) obliekli dizajnéri Adidasu prirodzene do francúzskej trikolóry biela, modrá, červená. Rovnako strieborná farba na obale lopty prezentuje trofej UEFA.

Aké sú vylepšenia Beau Jeu oproti Brazuce?

Beau Jeu možno charakterizovať ako vylepšenú verziu futbalovej lopty Brazuca, ktorá bola okopávaná na MS 2014 v Brazílii. Dizajnéri popracovali na vylepšení povrchových vlastnostiach lopty. Viac zdrsnili povrch, čím vylepšili jej uchopiteľnosť a viditeľnosť v priebehu letu. Tým dávajú možnosť vyniknúť predovšetkým brankárom. Rovnako aj samotní hráči sa vedia lepšie zorientovať pri preberaní lopty.

Tak ako všetky futbalové lopty Adidas i Beau Jeu prešla prísnou kontrolou – osemnásť mesačným testovaním v najvyšších futbalových súťažiach. Mnohí vrcholoví futbalisti si ju veľmi pochvaľujú.

Vlastnosti a charakteristika futbalovej lopty Adidas Beau Jeu

Futbalová lopta Beau Jeu (Adidas EURO OMB) je oficiálnou loptou Majstrovstiev Európy vo futbale vo Francúzsku. Má vynikajúce letové vlastnosti, vysokú odolnosť voči oderom a trvanlivosť. Je určená pre hru na trávnatých plochách.

Skvele sa s ňou dribluje a rovnako dobre kopú ďaleké pasy a prihrávky. Sedí na nohe ako uliata.

Futbalovú loptu tvorí vysokokvalitný a odolný materiál s termostatického polyuretánu, ktorý je 100% vode rezistentný. Lopta získala najvyšší certifikát kvality FIFA Approved.

Lopta dlhodobo drží svoj tvar a je rovnomerne vyvážená pre zabezpečenie jej dokonalých priamočiarých letových vlastností bez toho aby sa brankári a ani hráči neobávali neočakávanej zmeny smeru letu.

Lopta je lepená (nie je šitá). 

Futbalová lopta Adidas Beau Jeu je pre slovenského fanúška i pre slovenských reprezentantov výnimočnou loptou. Želám slovenským futbalistom, aby im Beau Jeu priniesla šťastie a zachovala ich doterajšiu „krásnu hru“ počas celého európskeho šampionátu EURO 2016.

Komentáre